W lutym upadło 76 firm wobec 77 rok wcześniej, budownictwo w kłopotach

W lutym upadło 76 firm wobec 77 rok wcześniej, a w tarapatach znajdują się firmy z sektora budowlanego – podała spółka Euler Hermes.

Od początku roku opublikowano informacje o niewypłacalności 158 polskich firm wobec 146 w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 8 proc.).

„Na cenzurowanym jest mimo wszystko budownictwo. Sam sektor notuje obecnie niezłe wyniki, ale… o realiach w budownictwie nie świadczy jedynie wzrost wartości prac budowlanych, ale także stojący za tym (lub taki, który powinien się z tym wiązać) przepływ środków w branży. Poprawy nie odczuwają specjalnie dostawcy – więc zaopatrujące budownictwo firmy to wciąż największa grupa firm mających ostatnio kłopoty z płynnością zarówno w sektorze produkcyjnym (10 z 25 niewypłacalności), jak i hurtowym (3 niewypłacalności z 6)” – napisano w komentarzu.

„Jeśli budownictwo liczylibyśmy jako całość firm zaangażowanych – wykonawcy prac jak i dostawcy materiałów, to stanowi ono 1/3 wszystkich niewypłacalności, a przecież jeszcze dodatkowo w sektorze usług mieliśmy do czynienia z problemami firm obsługujących procesy inwestycyjne” – dodano. (PAP Biznes)

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Źródło: PAP Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*