Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tydzień na MamBiznes.pl. Przeczytaj najważniejsze artykuły

Za nami kolejny tydzień, który przyniósł wiele wydarzeń w świecie młodych przedsiębiorców. Redakcja MamBiznes.pl zwróciła uwagę na najczęstsze powody upadku start-upów, ale również na zwolnienia z opłacania składek ZUS dla przedsiębiorców. Przedstawiliśmy również historię biznesu prowadzonego przez Polaków z Kataru. Zapraszamy do przeglądu tygodnia portalu MamBiznes.pl.

Ważne wiadomości

Od przyszłego roku młode firmy o dochodach nieprzekraczających 1050 zł miesięcznie będą zwolnione z opłacania składek ZUS. Takie są plany przedstawione przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Więcej szczegółów przeczytasz w artykule Młoda firma nie zapłaci składek na ZUS. Jakie musi spełnić warunki?

 

 

Foto: YAY Foto/ stevanovicigor

Ponad 25 % polskich start-upów nie przeżywa pierwszego roku działalności, a 40 % upada przed upływem dwóch lat. Pojawia się zatem pytanie co jest przyczyną tak wielu niepowodzeń? Przedstawiamy 18 najczęstszych powodów upadku projektów na wczesnym etapie rozwoju.

 

 

 

Foto: thetaXstock

Jeśli prowadzisz własną firmę w domu, możesz mieć problemy. Dlatego, że nieprawidłowym jest zaliczanie do kosztów firmy wydatków na media opłacane w lokalu prywatnym wykorzystywanym w prowadzonej działalności. Dowiedz się więcej.

 

 

 

Pomysł na biznes

Kolejny miesiąc, kolejne zestawienie  pomysłów na biznes. Listopad przyniósł na świecie wiele nowych, ciekawych pomysłów na biznes. Na rynku pojawiły się takie idee jak internetowe centrum handlowe, Beer Wall czy też serwis oferujący rezerwację kolejki. Poznaj więcej pomysłów na biznes.

 

 

Nowe technologie i sport od dawna idą ze sobą w parze. Swój kawałek rosnącego rynku próbują zdobyć pomysłodawcy roweru Manta5. Czy dzięki temu wynalazkowi pojawi się wkrótce nowa dyscyplina sportowa? Dowiedz się więcej w artykule W Nowej Zelandii powstał unikalny rower wodny

 

Historie sukcesu

Swoją firmę prowadzą z Kataru, a nam opowiadają, jak połączyli zamiłowanie do podróży i rękodzieła z własną działalnością. Poznaj historię niezwykłych przedsiębiorców , założycieli BOHO Swing.

 

 

Ameryka jest rynkiem, na którym tradycyjnie rodzi się najwięcej start-upów odnoszących globalne sukcesy. Jednak także w Europie powstają idee, które z powodzeniem mogą konkurować na światowych rynkach. Portal MamBiznes.pl przedstawia 10 europejskich start-upowców, którzy odnoszą sukcesy na globalnym rynku.

Jeśli chcesz opowiedzieć nam swoją historię napisz na adres [email protected]

Przeczytaj także zeszłotygodniowe podsumowanie portalu MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.